TBB’DE MERSİN’İ CHP GRUBUNUN TEKLİF ETTİĞİ LİSTE TEMSİL EDECEK

BAŞKAN BOLTAÇ’IN KATILIMIYLA “TBB” MECLİS ÜYESİ SEÇİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TBB’DE MERSİN’İ CHP GRUBUNUN TEKLİF ETTİĞİ LİSTE TEMSİL EDECEK

TBB’DE MERSİN’İ CHP GRUBUNUN TEKLİF ETTİĞİ LİSTE TEMSİL EDECEK

-BAŞKAN BOLTAÇ’IN KATILIMIYLA “TBB” MECLİS ÜYESİ SEÇİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yeni dönemde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclisi’nde Mersin’i temsil edecek üye seçim toplantısı gerçekleştirildi. Tarsus Belediyesi Başkanı Ali Boltaç’ın da katılım sağladığı toplantıda oylama yapıldı.

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nde Mersin’i temsil edecek üye seçim toplantısı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Uyan’ın başkanlık ettiği ve ilçe nüfusları en fazla olan Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç ve Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız’ın katip üye olduğu oturumda Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri oy kullandı. Başkan Boltaç, yapılan seçimin hayırlı olması temennisinde bulundu.

CHP’NİN TEKLİF ETTİĞİ ÜYELER SEÇİMİ KAZANDI

13 ilçe için kurulan 7 sandıkta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve MHP ile Ak Parti’den oluşan Cumhur İttifakı’nın oluşturduğu 2 blok liste divan başkanlığına yazılı teklif edildi. 13 asil ve 7 yedek üyenin gizli oyla seçildiği oylama sonucunda, CHP grubunun teklif ettiği listede yer alan üyeler seçimi kazandı.

UYAN: “BAŞKANLIK DİVANIMIZ OLUŞTURULARAK SEÇİME GEÇİLDİ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Uyan, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyesi seçimlerinin yapılmasıyla ilgili bilgi vererek, “Büyükşehir Belediye Başkanları, il belediye başkanları ve nüfusu 100 bin ve daha fazla olan ilçe belediye başkanları, Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nin doğal üyesi olduğundan, bunlar için herhangi bir seçim yapılmadı. Ancak bu üyeler yapılacak seçimde oy kullanabildi. Başkanlık divanımız oluşturularak seçime geçildi.” diye ifade etti.

“SEÇİMİ CHP GRUBUNUN TEKLİF LİSTESİNDE YER ALAN ÜYELER KAZANMIŞTIR”

Seçim sonucu ile ilgili detayları da paylaşan Uyan, “Kazanan asil üyeler; Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Aydıncık Belediye Başkanı Özkan Kılıçarpa, Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, Çamlıyayla Belediye Başkanı Mehmet Fatih Sofu ile Meclis üyeleri Mahmut Dönmez, Murat Sakuçoğlu, Orhun Çakır, Gülşah Yıldırım Genç, Hamit Mert Avcı, İsmet Kırboğa, Feride Aslan Bilgiç, Tamer Güner ve Tekin Mutlu’dan oluşurken; yedek üyeler

Murat Çetinel, Nesim Topukçu, Mehmet Halil Demir, Deniz Gürocak, Hande Kerimgiller, Gürol Akbaş ve Muhammet Cingöz’den oluşmuştur.” şeklinde konuştu.


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.