Serdar Soydan: “Kiraya Milyonlarca lira harcayan Belediye mi kira yardımı yapacak?

Kiraya verilen paralar ile Belediye kampüsü yapılırdı

Serdar Soydan: “Kiraya Milyonlarca lira harcayan Belediye mi kira yardımı yapacak?

Serdar Soydan: “Kiraya Milyonlarca lira harcayan Belediye mi kira yardımı yapacak?”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, Mersin Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlara ayırdığı payın, bütçesinin yüzde 2’si olduğunu belirterek, ”Reklam panolarında dar gelirli vatandaşlara kira desteği, sosyal konut yapacağını söyleyen Büyükşehir Belediyesinin kendisi kiradan kurtulamamış, kendi binası dahil olmak üzere çok sayıda yere kiralar ödüyor. Şuan Mersin’de bir algı belediyeciliği var. Biz vaat etmiyor, yapıyoruz. Sosyal konutların yapılabileceğini Cumhur İttifakı ile Akdeniz ve Silifke İlçelerimizde gösterdik. Cumhur İttifakının gücü ile kentimizin her bir köşesine hizmet götüreceğiz.” Dedi. 

“Kiraya verilen paralar ile Belediye kampüsü yapılırdı” 

Büyükşehir Belediyesinin yeni hizmet binasının yeni yerini de eleştiren Serdar Soydan, şunları söyledi: “Senelerdir atıl duran bir alışveriş merkezine yapılan masrafın belgeleri bizde var. Aynı paraya Orman Bölge Müdürlüğü kendine kampüs yaptı. Bir belediyenin kampüsü olması lazım. Vatandaş geldiğinde işini rahatlıkla yapsın, aracını park etsin. Haydi gidelim Çamlıbel’e nereye park edeceksiniz! Büyükşehir belediyesi güçlü bir belediye ama maalesef bir algı belediyeciliği var. Yerel yönetim, dar gelirli vatandaşının yanında olmalı. O reklam afişlerinde veya sosyal medyada gördüğünüz yardımlar bütçenin sadece yüzde 2’si. Ben eleştiri yapıyorum, eleştiri doğruyu getirir. Bana olsa, bende kabullenirim. Yöneticinin kibir ve egodan uzak olması lazım. “ 

“Soysal konutları biz yaptık, yine yapacağız”

Serdar Soydan, göreve geldiklerinde ihtiyaç sahibi aileler için uygun fiyatlı ve ödeme kolaylığı ile Dirençli Şehir Mersin Konutları projesini yapacaklarını belirterek. “Biz vaat etmiyor, yapıyoruz. Sosyal konutların yapılabileceğini Cumhur İttifakı ile Akdeniz ve Silifke İlçelerimizde gösterdik.Cumhur İttifakının gücü ile kentimizin her bir köşesine hizmet götüreceğiz.”Dedi. 

“Vatandaşlarımıza yeni bir yaşam kapısı sunacağız”

“Vatandaşlarımızın yeni bir yaşam kapısını aralamaları için çaba sarf edeceğiz” diyen Soydan, “Mersin ne yazık ki uzun yıllardan beri eski yapı stoğunun esiri olmuştur. Daha modern şartlarda vatandaşlarımızın ikamet etme ve yaşama hakkı olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bu bilinçle belediyemiz vatandaşlarımızın sosyal bir ortamda daha huzurlu ve mutlu yaşayabilmesi için başta ihtiyaç sahibi ailelerimiz için sosyal konut hamlesiyle vatandaşlara uygun fiyatlı konutlar sağlamak için tüm girişimleri başlatacaktır” dedi.


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.