Merhaba Bir Hataylı olarak yaşanan felaketin acısını iliklerime kadar hissedip, bölgede yaşanan kayıpların tamamına vakıf oldum.

Bugün yeniden buluşmamızın ilk gününe, yolumuzun kesiştiği insanlara verdiğimiz değerleri konuşarak başlayalım.

Merhaba Bir Hataylı olarak yaşanan felaketin acısını iliklerime kadar hissedip, bölgede yaşanan kayıpların tamamına vakıf oldum.

Merhaba
Bir Hataylı olarak yaşanan felaketin acısını iliklerime kadar hissedip, bölgede yaşanan kayıpların tamamına vakıf oldum. Ülkece geçirdiğimiz bu zorlu süreci birlikte,elele vererek atlatacağımıza inanıyorum. Şahsım adına da psikolojik, maddi-manevi ihtiyaçların tamamını karşılamak için elimden geleni yapacağımı bilmenizi isterim. Biz; biriz,birlikteyiz!
Bugün yeniden danışmanlığımı yapmaya ve yazılarımı yazmaya başladım. Hayata kaldığımız yerden devam etmek elbette mümkün değil hatta bu dönemde çok zor fakat beni rahatlatan, psikolojime iyi gelen işimi icra etmeye devam etmem gerektiğini farkettim. İyileşeceğiz, inanıyorum!

Bugün yeniden buluşmamızın ilk gününe, yolumuzun kesiştiği insanlara verdiğimiz değerleri konuşarak başlayalım.
Farkında mısınız?
Aslında biz; kafamızda önce bir kumaş seçip sonra o kumaşla hayalimizdeki gibi kıyafet dikip,yakışabilme ihtimali olan birine giydiriyoruz. Ardından allayıp pullayıp giydirdiğimiz o kıyafetin içindekini arş-ı alâya çıkarıyoruz. Körü körüne bağlanıyor, zat-ı muhterem ilan ediyoruz.
Sonra bir bakıyoruz ki zaman geçtikçe, aslında kıyafet o insana hiç yakışmamış bile. Her yerinde potluklar var. Hatta öylesine aşikâr ki görmek istemediğimiz için görmemişiz. Öyle inandırmışız ki kendimizi mükemmel oluşuna, kıyafetin bizim hayallerimizi süsleyen en büyük değer olduğunu dahi unutmuşuz.
Ne lüzumu var ki?
En güzel hayallerimizi, zarar gelir korkusuyla giymekten bizim bile çekindiğimiz o muhteşem kıyafeti pembe at gözlüklerini takıp başkası için ziyan etmeye değer mi?
Yine herkesin bildiği, benim de çok sevdiğim şiirlerden biriyle sonlandıralım sohbetimizi o halde.

Bağlanmayacaksın bir şeye öyle körü körüne
‘O olmazsa yaşayamam.’ demeyeceksin
Demeyeceksin işte
Yaşarsın çünkü..
 
Size ait olan dünyada, eşsiz güzelliklerle dolu günleriniz olsun.

Bana ulaşmak isteyenler;
Instagram : iliskikocuezgi  - ezgiryhny adreslerinden ulaşabilirsiniz.
Hoşça’kalın..


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.