BAŞKAN YILDIZ, TBB MECLİS ÜYESİ SEÇİMLERİNE KATILDI

BAŞKAN YILDIZ’IN DOĞAL ÜYE OLDUĞU TBB’DE, MERSİN’İ CHP GRUBUNUN TEKLİF ETTİĞİ LİSTE TEMSİL EDECEK

BAŞKAN YILDIZ, TBB MECLİS ÜYESİ SEÇİMLERİNE KATILDI

BAŞKAN YILDIZ, TBB MECLİS ÜYESİ SEÇİMLERİNE KATILDI

“BAŞKAN YILDIZ’IN DOĞAL ÜYE OLDUĞU TBB’DE, MERSİN’İ CHP GRUBUNUN TEKLİF ETTİĞİ LİSTE TEMSİL EDECEK”

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, yeni dönemde Türkiye Belediyeler Birliği’nde (TBB) Mersin’i temsil edecek Meclis Üyelerinin belirlendiği seçime katıldı.

İlçe Belediye Başkanları ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri’nin oy kullandığı seçimi, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubunun teklif listesinde yer alan üyeler kazandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Uyan’ın başkanlık ettiği oturumda, ilçe nüfusları en fazla olan Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız ile Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç da katip üye oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen toplantıda; 13 ilçe için 7 sandık kuruldu. CHP ve MHP ile AK Parti’den oluşan Cumhur İttifakı’nın oluşturduğu 2 blok liste divan başkanlığına yazılı teklif edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanları, il belediye başkanları ve nüfusu 100 bin ve daha fazla olan ilçe belediye başkanlarının Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nin doğal üyesi olduğu TBB üye seçimleri sonrası 13 asil ve 7 yedek üye belirlenirken, CHP grubunun teklif ettiği listede yer alan üyeler seçimi kazandı.

Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nin doğal üyesi olan Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, yapılan seçimin Mersin için hayırlı olmasını dileyerek, TBB’de kenti en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.