BAŞKAN SEÇER’DEN ANAMUR ÇIKARMASI

BÜYÜKŞEHİR’DEN ANAMUR’DA TARIMSAL HİZMET ATAĞI

BAŞKAN SEÇER’DEN ANAMUR ÇIKARMASI

BAŞKAN SEÇER’DEN ANAMUR ÇIKARMASI

BÜYÜKŞEHİR’DEN ANAMUR’DA TARIMSAL HİZMET ATAĞI

SEÇER, ANAMUR’DA KOYUN, KEÇİ VE AVOKADO FİDANI DAĞITTI

SEÇER: “‘GÖZDEN IRAK OLAN GÖNÜLDEN DE IRAK OLUR’ SÖZÜNÜ BOŞA ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SOSYAL POLİTİKALAR KONUSUNDAKİ UYGULAMALARI TÜRKİYE’DE PARMAKLA GÖSTERİLİYOR”

“YOLUMUZ UZUN, İŞİMİZ ÇOK, SORUMLULUĞUMUZ ÇOK”

Anamur’da vatandaşlar ve muhtarlarla bir araya gelen ve taleplerini dinleyen Başkan Seçer, düzenlenen programda da koyun, keçi ve avokado fidanı dağıttı. Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin halkın her kesimine dokunduğunu vurgulayarak, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal politikalar konusundaki uygulamaları Türkiye’de parmakla gösteriliyor” dedi. Her fırsatta Anamur’u ziyaret ettiklerini söyleyen Seçer, “‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ sözünü boşa çıkarmak istiyoruz. Gözümüz de gönlümüz de burada” diye konuştu.

Gelecek yıl 500 bin adet çilek fidesi dağıtacaklarını, tarım başta olmak üzere her alanda projelerine devam edeceklerini ifade eden Seçer, “Yolumuz uzun, işimiz çok, görevimiz çok, sorumluluğumuz çok, ülkenin bizden beklentisi çok. Mersin Büyükşehir Belediyesi iyi işler yapıyor. Daha da iyi işler yapmaya aday” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Aydıncık ve Bozyazı ziyaretlerinin ardından Anamur ilçesine çıkarma yaptı. Anamur ilçesinde bir dizi ziyaretler geçekleştiren, muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelerek taleplerini dinleyen Başkan Seçer, Anamurlu yetiştirici ve üreticilere koyun, keçi ve avokado fidanlarını düzenlenen törenle teslim etti. Başkan Seçer, “‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ sözünü boşa çıkarmak istiyoruz. Gözümüz de gönlümüz de burada” dedi.

Ziyaretler Anamur Kaymakamlığı ile başladı

Başkan Seçer’e ziyaretleri sırasında CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile muhtarlar eşlik etti. Seçer’in Anamur programı Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir’i ziyaretle başladı. Seçer, göreve yeni atanan Bozdemir’e görevinde başarılar diledi. Ardından yaklaşık 20 kilometre uzunluğundaki Güneybahşiş-Çaltıbükü grup yolu çalışmasını inceleyen Seçer, toplam 9 köyü birbirine bağlayan yolda yapımı devam eden sathi kaplama çalışmalarında incelemelerde bulundu. Seçer, grup yolu incelemesine geldiği sırada davullar ve zurnalar ile karşılandı. Ardından Çaltıbükü Mahallesi Dibek Mevkii’ne geçen Seçer, muhtarların ve vatandaşların taleplerini tek tek dinledi. Toplantıda Çaltıbükü, Boğuntu, Sugözü, Kılıç, Akine, Sarıağaç, Güneybahşiş, Ormancık ve Çeltikçi mahalle muhtarları yer aldı. Ardından Malaklar Mahallesi’ne giden Seçer, burada yer alan Malaklar İlkokulu ve Malaklar Ortaokulu’nda öğrenciler ile bir araya geldi, yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diledi.

Seçer, Anamur’da esnaf ziyaret etti

Çeltikçi Mahallesi’ne geçen Seçer, orada da vatandaşlarla sohbet edip taleplerini dinledi. Seçer Anamur’un cadde ve sokaklarında esnaf ziyaret edip, ‘Hayırlı işler’ diledi. CHP Anamur İlçe Başkanlığı’nda da partililer ile bir araya gelen Başkan Seçer, ziyaretlerinin ardından ise ‘Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim Projesi’ kapsamında koyun, keçi ve avokado dağıtım

töreninin yapıldığı Anamur Koordinasyon Müdürlüğü’ne geçti. Seçer, Anamur ziyaretlerinin ardından ise yol dönüşünde Bozyazı ilçesi Tekmen Mahallesi’nde çıkan yangın dolayısıyla yolda durup, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Seçer, yaklaşık 20 kilometre uzunluğundaki grup yolunu inceledi

Başkan Seçer, Güneybahşiş-Çaltıbükü grup yolu çalışması incelemesinde yaptığı açıklamada, “Bu güzergah Güneybahşiş-Çaltıbükü grup yolu. Sugözü bölgesi. Daha önce 6 kilometrelik kısmı Güney’den Kuzey’e doğru birinci katı dökülmüştü, yapılmıştı, sathi kaplama. Şimdi kalan kısmını yapıyoruz. Toplamda da 20 kilometreye yakın bir grup yolu. Burada 10 köye yakın yerleşim yerimiz var, mahallemiz var ve yoğun kullanılan, aktif kullanılan bir yol. Kalan bölümü de yani o 6 kilometre sonrası yolun da şu anda çalışmaları başladı. İkinci katı da dökülecek. Kısa bir süre sonra vatandaşlarımız son derece konforlu bir yola kavuşmuş olacaklar” ifadelerine yer verdi.

Çaltıbükü Mahalle Muhtarı Nazım Saydam ise “Yaklaşık olarak 50 yıldır bu köyümüz hiçbir şekilde böyle bir hizmet görmedi, böyle bir genişleme olmadı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” dedi.

Seçer, muhtarlarla bir araya geldi

Seçer, Çaltıbükü Mahallesi Dibek Mevkii’nde muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya geldiği sırada yaptığı konuşmasında, vatandaşların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Allah hepinizden razı olsun. Şunun için razı olsun; muhtarımın dediği gibi yarım asırdır bir hizmeti alamayan bölgeye sorun aktarıldığı zaman sorunun ciddiyetinin farkına varıp bunu derhal gidermeliyiz diyen bir Belediye Başkanı’nın bu gayretinin sizler tarafından görülmesi benim için çok önemli, çok değerli. Benim çalışma gücüm bu, çalışma enerjim bu. İnsanların bizim yaptıklarımızı takdir etmesi, saygı, hürmet, sevgi göstermesi. Her şeyden önemlisi Allah razı olsun demesi bizim için çok önemli” dedi. Buluşmada kırsal mahallelerin muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini sözlerine ekleyen Seçer, taleplerin başında yol ve suyun geldiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak en fazla bütçe ayırdıkları birimin yol yapım birimi olduğunu kaydetti.

“Büyükşehir’in sosyal politikalar konusundaki uygulamaları Türkiye’de parmakla gösteriliyor”

Seçer, CHP Anamur İlçe Başkanlığı’nda yaptığı konuşmasında, yönetim olarak merkeze uzak yerlere ayrı bir önem gösterdiklerini belirterek, “Anamur da bunların en başında geliyor. Buranın yönetimi ile ilgili, buradaki hizmetlerle ilgili, buradaki uygulamalarla ilgili çok daha dikkatli davranmaya gayret ediyoruz. Anamur’da bugün de gördüğüm manzara, belediye olarak halkın her kesimine dokunulduğu yönünde. Kötü diyebileceğim hiçbir hizmet alanımız yok. İyi yolda olduğumuz çok aşikar, çok net. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal politikalar konusundaki uygulamaları Türkiye’de parmakla gösteriliyor. Ortaya koyduğumuz sosyal politikalarla ilgili projeler Türkiye’de ilk ve tek” ifadelerini kullandı.

“‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ sözünü boşa çıkarmak istiyoruz”

Başkan Seçer, ‘Hadi Gel köyümüze Destek Verelim Projesi’ kapsamında gerçekleştirdikleri dağıtım töreninde, Anamur’un Akdeniz’in en güzel ilçelerinden biri olduğunu, yeşille mavinin buluştuğu bereket, tarım ve turizm kenti olduğunu ifade ederek, her fırsatta Anamur’u ziyaret ettiklerini söyledi. Seçer, “‘Gözden ırak olan gönülden de ırak olur’ sözünü boşa çıkarmak istiyoruz. Gözümüz de gönlümüz de burada” dedi.

“Yolumuz uzun, işimiz çok, sorumluluğumuz çok”

Büyükşehir Belediyesi’nde en üst kademeden en alt kademeye kadar herkesin çalıştığını kaydeden Seçer, “Yolumuz uzun, işimiz çok, görevimiz çok, sorumluluğumuz çok, ülkenin bizden beklentisi çok. Mersin Büyükşehir Belediyesi iyi işler yapıyor. Daha da iyi işler yapmaya aday bir belediye çünkü sistem oturmuş, mali disiplin sağlanmış” dedi. Seçer, geriden gelen borçları ödediklerini fakat kendi döneminde borçlanma alamadığını hatırlatarak, ödedikleri 1 milyara yakın borçla yüzlerce kilometre yol, binlerce insana sosyal yardım, milyonlarca liralık tarım desteği yapabileceklerinin altını çizdi.

“Amacımız üretmek, amacımız ekonomiye katkı sunmak”

Türkiye tarımının önemine dikkat çeken Başkan Seçer, ‘Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim’ projesinin anlamının ‘köyde doğanları köyde doyurmak’ olduğunu söyleyerek, “Bunun anlamı bu, yoksa insanlar şehre göç ediyor, üretim olsun” dedi. Seçer, kısa süre önce atalık tohum nohut hasadı için Gülnar’a yaptıkları ziyaretlerde kadınların üretmek istediklerini belirtmeleri üzerine Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin gönüller ekibinin Gülnar’ın Dayıcık Mahallesi’nde bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bu hafta boyunca bütün ilçelere gidecekler. Bunlar gönüllü insanlar. Eşim Meral Seçer de içerisinde. Gülnar’ın Dayıcık ilçesine kadar gittiler. Biz kırsal bölgede kadınlarımızın kalkınması adına ne gerekiyorsa beraber proje yürütmek istiyoruz ve bunun için de ilk toplantılarını yaptılar. Demek ki amacımız üretmek, demek ki amacımız ekonomiye katkı sunmak” ifadelerine yer verdi.


Etiketler:


UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.